Aktualności

Daj szansę odpadom - Stena Recycling zaprasza do zbiórki w Ikea Janki
2013-07-24
Daj szansę odpadom - Stena Recycling zaprasza do zbiórki w Ikea Janki
Czy wiesz, że z butelek PET można wyprodukować namiot, z makulatury eleganckie serwetki, a obudowę lodówki wykorzystać do produkcji doniczek? Odpady to cenny surowiec, dlatego zapraszamy do zbiórki już w najbliższą sobotę, 27 lipca br. na parkingu IKEA w Jankach. W zamian za przyniesione puszki, butelki PET, makulaturę i zużyty sprzęt elektryczny będą rozdawane sadzonki roślin oraz zestawy naklejek do segregacji. Czekamy na Was od 10.00 do 16.00!

Czas: 27 lipca br., godz. od 10.00 do 16.00, Miejsce: Parking IKEA Janki, Sektor A1,
Cel: ekologiczny - zbieramy puszki, butelki PET, papier i karton oraz elektroodpady, które stanowią surowiec do produkcji nowych przedmiotów! W ramach akcji organizowanej przez Stena Recycling, specjalizującej się w zarządzaniu odpadami oraz IKEA Janki, mieszkańcy Warszawy i okolic w zamian na przyniesione odpady otrzymają sadzonki roślin oraz praktyczne naklejki do oznaczenia pojemników na odpady segregowane. Bądź eko i dołącz do nas!

W zamian za przyniesione odpady zostaną rozdane sadzonki roślin oraz naklejki do segregacji wg cennika:

BUTELKI PET/ PUSZKI ALUMINIOWE

10 SZT. = ZESTAW NAKLEJEK DO SEGREGACJI

11 SZT. I WIĘCEJ = 1 SADZONKA


PAPIER/ KARTON

1-5 KG = ZESTAW NAKLEJEK DO SEGREGACJI

6 KG I WIĘCEJ = 1 SADZONKA


ELEKTROODPADY

MAŁY SPRZĘT (SUSZARKA, ŻELAZKO, MIKSER) = 1 SADZONKA

ŚREDNI SPRZĘT (MIKROFALA, TELEWIZOR, ODKURZACZ, KOMPUTER) = 2 SADZONKI

DUŻY SPRZĘT (LODÓWKA, PRALKA) = 3 SADZONKI

Być eko nie tylko od święta! Uspokajamy zabieganych, którzy w najbliższą sobotę nie dadzą rady pojawić się w Jankach.W STENA EkoStacji przy ul. Chełmżyńskiej 180 w Warszawie można przez 6 dni w tygodniu bezpłatnie oddawać wszystkie rodzaje surowców wtórnych, np. makulaturę, plastik, szkło, puszki czy zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny. W EkoStacji są odbierane także odpady kłopotliwe, takie jak gruz, styropian czy opony, oraz niebezpieczne – akumulatory, aerozole, farby. Nowoczesny obiektpozwala na wygodne poruszanie się samochodem po wyznaczonych pasach ruchu, prowadzących do właściwych kontenerów, z których każdy jest opatrzony czytelną instrukcją. STENA EkoStacja to także atrakcyjne miejsce, by zainteresować ekologią dzieci i dowiedzieć się więcej nt. recyklingu. W specjalnie zaaranżowanym showroomie można dowiedzieć się,na czym polega proces przetwarzania odpadów i zobaczyć kilka konkretnych przykładów.

 
Źródło: stenarecycling.pl
  • Lorem
  • Lorem2
  • Lorem3
  • Lorem4
  • Lorem5
  • Rohre Direct
  • Rury.com.pl
  • Eltrans