Aktualności

Nowa linia recyklingu układów drukowanych w Grodzisku Mazowieckim
2013-05-22
Nowa linia recyklingu układów drukowanych w Grodzisku Mazowieckim
 Szacuje się, że po osiągnięciu pełnej przepustowości nowa linia podwoi wydajność pracy urządzeń do recyklingu układów pochodzących z najczęściej przetwarzanych układów drukowanych.

Nowa linia zainstalowana w zakładzie w Grodzisku Mazowieckim składa się z urządzeń pozwalających na otrzymanie finalnego produktu recyklingu o mniejszej średnicy.

Jej zastosowanie pozwoli na wydajniejsze odzyskiwanie aluminium oraz koncentratów cennych metali (platyna, złoto, srebro i pallad) z różnych urządzeń, w tym wyeksploatowanych telewizorów i monitorów. Rozbudowa istniejącej instalacji umożliwi także zwiększenie gamy przetwarzanych odpadów.

- Ukończona właśnie inwestycja jest przykładem jednego z wielu aktualnie prowadzonych przez grupę Elemental działań, pozwalających spółkom zwiększyć wydajność pracy. Oprócz modernizacji instalacji do recyklingu układów drukowanych dla Tesla Recycling planujemy także wykorzystanie unijnych środków przyznanych spółce Syntom na wdrożenie innowacyjnej linii do utylizacji zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego  - mówi Paweł Jarski, prezes zarządu Elemental Holding SA.

- W perspektywie kolejnych lat skupimy się na kolejnych nowoczesnych projektach. Pozwoli to grupie Elemental umocnić pozycję najbardziej zaawansowanego technologicznie podmiotu działającego na polskim rynku obrotu i recyklingu metali nieżelaznych oraz elektroodpadów. Uważamy, że za sprawą inwestycji, które znacząco poszerzają skalę naszej działalności, będziemy doskonale przygotowani na wejście nowych unijnych przepisów w 2016 roku" - dodaje Jarski.

Wdrożony proces przetwórczy elektroodpadów polega na stopniowym kruszeniu/rozdrabnianiu. Surowiec rozdrobniony w ten sposób poddawany jest następnie działaniom pól magnetycznych i elektromagnetycznych, co umożliwia separację wartościowych metali.

Zastosowanie najnowszych technologii pozwoliło spółce na nawiązanie cennej współpracy z odbiorcami końcowymi tego typu produktów w Europie i Azji.

- Po modernizacji linii do recyklingu układów drukowanych w zakładzie Tesla Recycling w Grodzisku - z uwagi na bardzo wysoką efektywność zastosowanego urządzenia - spodziewamy się dwukrotnego zwiększenia wydajności pracy maszyn w obróbce odpadów ze zdemontowanych telewizorów i monitorów. Z kolei zastosowanie w ciągu produkcyjnym dodatkowych separatorów prądowo-wirowych pozwoli na zdecydowanie podniesienie efektywności oddzielania frakcji metali nieżelaznych i szlachetnych. Będzie to możliwe dzięki sprawniejszemu wytrącaniu ze strumienia odpadów tworzyw sztucznych o dużej gęstości własnej - informuje Jarosław Michalik, członek zarządu Elemental Holding SA.
 
Źródło:  portalsamorzadowy.pl
  • Lorem
  • Lorem2
  • Lorem3
  • Lorem4
  • Lorem5
  • Rohre Direct
  • Rury.com.pl
  • Eltrans