Aktualności

2013-09-09
Odkrywamy czystą Polskę
Stena Recycling i Fundacja Nasza Ziemia zapraszają do zbiórki elektroodpadów w ramach 20. jubileuszowej akcji „Sprzątanie Świata - Polska 2013”.

W sobotę, 21 września w godz. 10-16, w specjalnych punktach zlokalizowanych w sześciu miastach w Polsce. W zamian za zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny zostaną rozdane sadzonki roślin oraz ekogadżety, a na dzieci czekają specjalne gry i zabawy. Zebrane urządzenia zostaną poddane recyklingowi, a część dochodu z pozyskanego surowca trafi do programu „Zielona Stopa Filantropa” Fundacji Nasza Ziemia. Partnerem zbiórek jest Inter IKEA Centre Group Poland.

Zebrać 20 tys. telefonów na 20-lecie „Sprzątania Świata” - Stena Recycling zachęca do wspólnej realizacji celu, który postawiła sobie Fundacja Nasza Ziemia na jubileuszową edycję ogólnopolskiej akcji. 21 września br., w punktach zbiórki zlokalizowanych na terenie wybranych parków handlowych w Gdańsku, Poznaniu, Wrocławiu, Katowicach, Łodzi oraz w Warszawie, można oddać aparaty telefoniczne oraz wszelkiego rodzaju elektroodpady. W zamian za duże i małe AGD, RTV, komputery, przyrządy pomiarowe, narzędzia, sprzęt sportowy, a także świetlówki będą rozdawane sadzonki roślin wg przelicznika. Dzieci zapraszamy do udziału w zabawie Memorecykling, czyli konkursie wiedzy ekologicznej oraz w grze komputerowej Recycle Drop, w której mogą wykazać się sprawnością w sortowaniu odpadów na czas.

Odpady zebrane podczas zbiórki zostaną przetworzone, a dochód ze sprzedaży odzyskanego surowca zostanie przekazany na wsparcie programu „Zielona Stopa Filantropa”, koordynowanego przez Fundację Nasza Ziemia. Jego celem jest poprawa efektywności energetycznej w placówkach dziecięcych oraz domach opieki dla osób starszych, m.in. poprzez wymianę starego sprzętu AGD na nowoczesne urządzania wysokiej klasy energooszczędności.

Adresy Punktów Zbiórki Stena Recycling podczas 20. Akcji „Sprzątanie Świata – Polska” – czynne 21. września br. w godzinach od 10.00 – 16.00:
Gdańsk: Park Handlowy Matarnia, ul. Złota Karczma 26, 80-298 Gdańsk
Katowice: Park Handlowy Rawa, Al. Rozdzieńskiego 97, 40-203 Katowice
Łódź – tu zbiórka będzie miała miejsce 21 i 22 września 2013: Centrum Handlowe Port Łódź, ul. Pabianicka 245, 93-457 Łódź
Poznań: Park Handlowy Franowo, ul. Szwedzka 6, 61-285 Poznań
Warszawa: Park Handlowy Janki, Pl. Szwedzki 3, Janki, 05-090 Raszyn, Park Handlowy Targówek, ul. Malborska 51-53, 03-286 Warszawa
Wrocław : Park Handlowy Bielany, ul. Czekoladowa 9, Bielany Wrocławskie, 55-040 Kobierzyce

Szczegółowe informacje o akcji w poszczególnych miastach dostępne są na stronie www.stenarecycling.pl. 
Źródło: komunalny.pl
  • Lorem
  • Lorem2
  • Lorem3
  • Lorem4
  • Lorem5
  • Rohre Direct
  • Rury.com.pl
  • Eltrans