Aktualności

Polacy oddali blisko 10 ton elektroodpadów
2013-10-04
Polacy oddali blisko 10 ton elektroodpadów
Blisko 10 ton elektroodpadów – to wynik tegorocznej zbiórki Stena Recycling w ramach 20. edycji „Sprzątania Świata – Polska”, organizowanej przez Fundację Nasza Ziemia. W miniony weekend, Polacy mogli oddać zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny w specjalnych punktach zlokalizowanych w sześciu miastach w Polsce. Zebrane surowce pozwolą obniżyć koszty produkcji nowych przedmiotów, a także zmniejszyć stopień wykorzystania zasobów naturalnych i emisji CO2 do środowiska. Partnerem akcji była Inter IKEA Centre Group Poland.

3 edycja „Sprzątania Świata” z elektroodpadów ze Stena Recycling za nami. Mieszkańcy Gdańska, Katowic, Łodzi. Poznania, Warszawy oraz Wrocławia oddali 21 i 22 września br. podczas zbiórek łącznie 9,653 tony zużytego sprzętu. Najwięcej surowca pozyskano w Łodzi, Warszawie i Wrocławiu. Wśród przyniesionych elektrośmieci dominują małe i duże AGD, RTV, a także części i akcesoria komputerowe .  

„Lokalne akcje to ważny element edukacji społeczeństwa, ponieważ poprzez organizację zbiórek surowców stwarzamy mieszkańcom okazję do ekologicznych zachowań. Cieszy nas, że coraz więcej osób rozumie, jak ważna jest odpowiedzialność za miejsce naszego zamieszkania. Chcemy pokazywać, że możemy w prosty sposób i bezkosztowo chronić przyrodę i już teraz zapraszamy do aktywnego udziału w naszych inicjatywach.”- komentuje Anna Nowakowska, Dyrektor ds. Marketingu i Sprzedaży Stena Recycling.

Recycling pozwala dbać o środowisko i odzyskać pełnowartościowe surowce, jednocześnie ich ponowne wykorzystanie obniża koszty produkcji nowych przedmiotów, a także zmniejsza stopień eksploatacji zasobów naturalnych i emisji CO2 do środowiska. W wyniku właściwego przetworzenia odpadów elektrycznych i elektronicznych odzyskuje się ok. 20% plastiku i 80% żelaza, z czego metale szlachetne takie jak złoto, srebro, platyna, odzyskuje się niemal w 100%.

Odpady zebrane podczas zbiórki zostaną właściwie przetworzone, a dochód ze sprzedaży surowca zostanie przekazany do programu „Zielona stopa filantropa”, którego celem jest poprawa efektywności energetycznej w placówkach dziecięcych, oraz w domach opieki dla osób starszych. 
Źródło: stenarecycling.pl
  • Lorem
  • Lorem2
  • Lorem3
  • Lorem4
  • Lorem5
  • Rohre Direct
  • Rury.com.pl
  • Eltrans