Aktualności

2013-08-07

Trzysta trzydzieści trzy tony azbestu

Gmina Wieliczki (powiat olecki) w tym roku usunie ze swojego terenu 333 tony azbestu. Samorząd na ten cel pozyskał dotację m.in. z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie.
Wartość ukryta w odpadach plastikowych – wyciśnij ile się da
2013-08-07

Wartość ukryta w odpadach plastikowych – wyciśnij ile się da

Od sześciu lat Fundacja PlasticsEurope Polska w swojej akcji informacyjnej przypomina o konieczności właściwego postępowania z odpadami tworzyw sztucznych. Jak co roku plakaty pojawią się w kilkunastu miastach Polski na 300 nośnikach typu citylight i eksponowane będą przez cały sierpień. W tym czasie zaplanowane zostały również spotkania z lokalnymi mediami i dystrybucja materiałów informacyjnych.
Stena Recycling partnerem charytatywnego turnieju
2013-08-06

Stena Recycling partnerem charytatywnego turnieju

1 sierpnia na plaży La Playa w Warszawie odbył się IV Charytatywny Turniej Plażowej Siatkówki dla firm z branży deweloperskiej i zarządzania nieruchomościami komercyjnymi. Stena Recycling jako partner wydarzenia, zapewniła pojemniki do selektywnej zbiórki butelek PET oraz przekazała ekologiczny podarunek do loterii charytatywnej. Podczas imprezy zebrano aż ponad 157 tysięcy zł. Środki te zostaną przeznaczone na pomoc podopiecznym fundacji „Nasze Dzieci” przy Klinice Onkologii w Instytucie „Pomnik – Centrum Zdrowia Dziecka” w Warszawie.
Coraz więcej elektrośmieci trafia do recyklingu
2013-08-05

Coraz więcej elektrośmieci trafia do recyklingu

Firmy wprowadzające na rynek pralki, lodówki czy telewizory i komputery mają określone minimalne poziomy sprzętu, który muszą odesłać do recyklingu. Podwyższenie tego minimalnego poziomu przez ministra środowiska sprawiło, że takich niebezpiecznych odpadów trafiających do wyspecjalizowanych zakładów jest coraz więcej.
2013-08-02

Prawie 10 mln zł dla Sanikomu

Stacje przeładunkowe w Jaworze i Pielgrzymce, punkty selektywnej zbiórki odpadów komunalnych w Kamiennej Górze i Jaworze oraz sortownia surowców wtórnych w Lubawce – to kolejne inwestycje, które zostaną zrealizowane dzięki wsparciu unijnemu.
Otwarto nowoczesną instalację do przetwarzania odpadów
2013-08-02

Otwarto nowoczesną instalację do przetwarzania odpadów

W Domaszkowicach k. Nysy otwarto w środę nowoczesną instalację do przetwarzania odpadów zmieszanych. Kosztowała 6,7 mln zł.
  • Lorem
  • Lorem2
  • Lorem3
  • Lorem4
  • Lorem5
  • Rohre Direct
  • Rury.com.pl
  • Eltrans