Aktualności

2013-11-19

Europejski Tydzień Redukcji Odpadów

Od 16 do 24 listopada trwa Europejski Tydzień Redukcji Odpadów. W projekcie, koordynowanym przez Stowarzyszenie Miast i Regionów na rzecz Recyklingu i Zrównoważonego Gospodarowania Odpadami (ACR+) i wspieranym w ramach programu UE LIFE+, uczestniczy obecnie 17 państw, w tym 3 państw spoza UE.
2013-11-18

Selektywna zbiórka, segregacja i recykling odpadów - konferencja

W Szczecinie zakończyła się dwudniowa V Ogólnopolska Konferencja Szkoleniowa "Selektywna zbiórka, segregacja i recykling odpadów".
Konin: nowoczesna spalarnia z unijnym dofinansowaniem
2013-11-14

Konin: nowoczesna spalarnia z unijnym dofinansowaniem

283 mln zł - to całkowity koszt budowy nowoczesnego zakładu do termicznego przetwarzania odpadów powstających na terenie Konina oraz gmin powiatów: konińskiego, kolskiego, słupeckiego oraz tureckiego. 155 mln zł dołoży Unia.
Sześć miliardów złotych na projekty środowiskowe
2013-11-12

Sześć miliardów złotych na projekty środowiskowe

Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w 2014 r. chce wydać ponad 6 mld zł na projekty związane m.in. z promocją alternatywnych źródeł energii, efektywnością energetyczną czy gospodarką odpadami komunalnymi - poinformowali przedstawiciele Funduszu.
2013-11-06

Cienkie, ale niszczą środowisko

Jest ich co najmniej 8 miliardów rocznie i trafiają do kosza – mowa o cienkich plastikowych torbach, w które pakowane są zakupy w europejskich sklepach. Jednak wygoda dla klientów kłóci się z ochroną środowiska, dla którego plastik jest trudnym do neutralizacji odpadem. Dlatego Komisja Europejska przyjęła wniosek, który nakłada na państwa członkowskie obowiązek ograniczenia używania lekkich plastikowych toreb na zakupy.
Zielone światło dla budowy spalarni odpadów
2013-11-04

Zielone światło dla budowy spalarni odpadów

Wojewoda Małopolski umorzył postępowanie odwoławcze od decyzji w sprawie pozwolenia na budowę dla krakowskiej spalarni odpadów. To otwiera drogę do rozpoczęcia prac budowlanych.
  • Lorem
  • Lorem2
  • Lorem3
  • Lorem4
  • Lorem5
  • Rohre Direct
  • Rury.com.pl
  • Eltrans