Aktualności

Spalarnie odpadów coraz bliżej
2013-10-10

Spalarnie odpadów coraz bliżej

Przez długie lata w Polsce funkcjonowała jedynie spalarnia odpadów w Warszawie, jednak już niedługo ma ich powstać aż siedem. Mają one powstać m.in. w Bydgoszczy, Krakowie, Łodzi czy Poznaniu. A jeszcze rok temu inwestycje miały poważne problemy i ich realizacja była zagrożona. Projekty miały poważne opóźnienia co mogło spowodować utratę setek milionów dotacji.
II Wrocławskie Dni Elektrorecyklingu
2013-10-09

II Wrocławskie Dni Elektrorecyklingu

9 października rozpoczyna się II edycja Wrocławskich Dni Elektrorecyklingu. To już druga edycja tej Akcji, a na decyzję o jej podjęciu miał wpływ sukces w roku ubiegłym. Organizatorzy podjęli decyzję o jej kontynuacji i rozwinięciu o dodatkowe atrakcje.
Śmieci na wyrost. Weryfikacja Wojewódzkich Planów Gospodarki Odpadami
2013-10-07

Śmieci na wyrost. Weryfikacja Wojewódzkich Planów Gospodarki Odpadami

Po konsultacjach z samorządami minister środowiska zaproponował weryfikację Wojewódzkich Planów Gospodarki Odpadami (WPGO) oraz zmianę niektórych przepisów ustawy śmieciowej.
2013-10-07

Porządek z elektroodpadami

Łatwiejsze pozbywanie się starych urządzeń w sklepie, sprawne zbieranie i bezpieczniejsze przetwarzanie zużytego sprzętu, a także monitorowanie drogi elektroodpadów od momentu wytworzenia aż do ostatecznego zagospodarowania – to najważniejsze przepisy przyjętych przez Radę Ministrów założeń projektu nowej ustawy o zużytym sprzęcie elektrycznym i elektronicznym.
Polacy oddali blisko 10 ton elektroodpadów
2013-10-04

Polacy oddali blisko 10 ton elektroodpadów

Blisko 10 ton elektroodpadów – to wynik tegorocznej zbiórki Stena Recycling w ramach 20. edycji „Sprzątania Świata – Polska”, organizowanej przez Fundację Nasza Ziemia. W miniony weekend, Polacy mogli oddać zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny w specjalnych punktach zlokalizowanych w sześciu miastach w Polsce. Zebrane surowce pozwolą obniżyć koszty produkcji nowych przedmiotów, a także zmniejszyć stopień wykorzystania zasobów naturalnych i emisji CO2 do środowiska. Partnerem akcji była Inter IKEA Centre Group Poland
Szara strefa króluje na rynku elektrośmieci
2013-10-02

Szara strefa króluje na rynku elektrośmieci

Ministerstwo Środowiska pracuje nad wprowadzeniem zmian do ustawy o zużytym sprzęcie elektrycznym i elektronicznym, które mają ograniczyć szarą strefę i zwiększyć kontrolę nad przepływem elektrośmieci.
  • Lorem
  • Lorem2
  • Lorem3
  • Lorem4
  • Lorem5
  • Rohre Direct
  • Rury.com.pl
  • Eltrans