Aktualności

Zakończyły się targi Poleko i Komtechnika w Poznaniu
2013-10-14
Zakończyły się targi Poleko i Komtechnika w Poznaniu
Mocno technologicznie i ekologicznie prezentowały się w tym roku targi Poleko i Komtechnika, które zakończyły się w czwartek w Poznaniu. Na ekspozycji można było obejrzeć ofertę ponad 600 wystawców i firm reprezentowanych z Polski oraz zagranicy. Oferta targów i wydarzenia czterech dni targowych przyciągnęły do Poznania gości nie tylko z Polski, ale też m.in. z Niemiec,  Litwy, Ukrainy i Białorusi.

To było dobre  biznesowe spotkanie profesjonalistów - tak można krótko podsumować targi Poleko i Komtechnika, które dziś zakończyły się w czwartek w Poznaniu. Przegląd prezentowanych maszyn i urządzeń z całego świata w jednym miejscu był dobrą okazją, by porównać technologie, jakość, pomysłowość i wykonanie. Na ekspozycji można było zobaczyć najnowsze rozwiązania z zakresu OZE, gospodarki odpadami i wodno-ściekowej, a także z obszaru wykrywania zagrożeń, powietrza, hałasu czy wibracji. Nie zabrakło także energooszczędnych technologii oraz szerokiej oferty maszyn i urządzeń do wywozu nieczystości, sprzątania i utrzymania terenów zielonych.
Dopełnieniem oferty Poleko były również instytucje realizujące programy finansowe i doradcze – można było uzyskać informacje na temat finansowania inwestycji prośrodowiskowych oraz pozyskiwania środków z Unii Europejskiej.

Wśród kilkudziesięciu prezentowanych na targach tegorocznych nowości znalazły się produkty nagrodzone Złotym Medalem MTP – kogenerator DASCH firmy Izolacje, Eco-Palnik na pellet wersja Uni-Max firmy Skiepko oraz dwa produkty firmy Kärcher: system czyszczenia paneli słonecznych iSolar oraz komunalny nośnik narzędzi MIC 34.
Już drugi rok z rzędu, dużym zainteresowaniem cieszyło się Miasteczko Ekologiczne, w ramach którego wystawcy oferowali szeroką gamę ekologicznych rozwiązań dla miast i osiedli. Partnerem strategicznym Miasteczka był Główny Inspektorat Ochrony Środowiska.

Tegoroczne targi obfitowały również w wydarzenia dedykowane specjalistom - odbyło się ponad 50 różnych konferencji, warsztatów i szkoleń a wśród nich wydarzenie, które co roku skupia uwagę wszystkich i stanowi klamrę spinającą dwa pierwsze dni trwania Poleko - Międzynarodowy Kongres Ochrony Środowiska ENVICON. Sale pełne były słuchaczy - do Poznania zjechało kilka tysięcy profesjonalistów spragnionych najnowszej wiedzy. Równie ważnym wydarzeniem na Poleko była konferencja z udziałem Ministra Środowiska pt. „Ekologia w jedności z ekonomią”. Debata ta zainaugurowała 25. edycję targów i jednocześnie rozpoczęła cykl corocznych konferencji, które będą się odbywać na Poleko.

Targi zaszczycili swoją obecnością, oprócz Ministra Marcina Korolca, także inni znamienici goście, m.in.: Grażyna Henclewska - podsekretarz stanu w Ministerstwie Gospodarki oraz Roman Jaworski - Zastępca Głównego Inspektora Ochrony Środowiska. 

 
Źródło: e-odpady.com
  • Lorem
  • Lorem2
  • Lorem3
  • Lorem4
  • Lorem5
  • Rohre Direct
  • Rury.com.pl
  • Eltrans